Zaznacz stronę

Wyjazd do Włoch to dla wielu osób marzenie. Warto jednak sprawdzić, co zabrać na wycieczkę objazdową autokarem do Włoch, aby mieć pewność, że bagaż jest kompletny.

Italia jest piękna o każdej porze roku. Nawet zimą, kiedy w Watykanie, na głównym placu można podziwiać imponujących rozmiarów choinkę. W całym państwie czeka ogromna ilość zabytków do zobaczenia. Co zabrać na wycieczkę objazdową autokarem do Włoch? Przed wyjazdem warto sporządzić listę rzeczy, których nie może zabraknąć w walizce.

Wycieczka objazdowa do Włoch. Co należy spakować?

Niektórzy na tyle będą ekscytować się wyjazdem, że nie pamiętają o tym, aby wiele rzeczy zabrać na wyjazd do Włoch. Potem okazuje się, że wszystko trzeba kupować na miejscu. Zamiast pieniądze wydawać na tzw. przyjemności, trzeba będzie uzupełnić swój bagaż o kolejne elementy, które można uznać za niezbędne na takim wyjeździe.

Na pewno warto zabrać do Włoch dowód osobisty. W przeciwnym razie przekroczenie granicy nie będzie możliwe. Pomimo tego, że Włochy należą do UE (tak samo jak Polska), jednak niezbędne dokumenty tożsamości są potrzebne. Osoby, które z różnych względów nie mogą mieć dowodu, zamiennie muszą posiadać paszport. 

Podróż do Włoch autokarem zajmie kilkanaście godzin. W autobusie warto mieć ze sobą obuwie na zmianę. Mogą to być wygodne klapki, które są w stanie zapewnić lepszą cyrkulację powietrza. Przynajmniej można być dzięki temu pewnym, że stopy nie będą się nadmiernie pocić w zbyt ciężkich butach. Inaczej można bowiem odczuwać spory dyskomfort, który może również dać się we znaki innym towarzyszom podróży.

Co zabrać na wycieczkę objazdową autokarem do Włoch? Plecak pod ręką

Trzeba spakować na wyjazd plecak, który zawsze będzie znajdować się pod ręką. Podróżując do miejsca przeznaczenia, czas można wykorzystać na to, aby chociaż w pewnej części poznać język włoski. Nad grupą na pewno będzie czuwać przewodnik. Jednak znajomość kilku słówek czy też zwrotów może sprawić, że turysta poczuje się nieco pewniej, np. targując się ze sprzedawcami podczas zakupu pamiątek.

W plecaku powinna znajdować się również ładowarka do smartfona i tabletka (jeżeli z takowego ktoś będzie ze sobą miał). Warto zabrać w podróż do Włoch powerbanka. To na wypadek gdyby w autokarze lub w innym miejscu ładowanie elektronicznych urządzeń nie było możliwe. Powerbank pomaga zachować łączność ze światem, a także korzystanie z transmisji danych.

Należy zabrać ze sobą na wyjazd leki przeciwbólowe oraz te, które przyjmuje się w przypadku chorób przewlekłych. Ważne są te drugie, ponieważ nie ma się pewności, że w każdym regionie Włoch, będzie można otrzymać specyfiki. Ich sprowadzenie z Polski może być drogie, więc lepiej nie narażać się na takie koszta.

Udany wyjazd do Włoch

Ciężko tak jednoznacznie określić potrzebne rzeczy do spakowania. Wszystko bowiem uzależnione jest od tego, z jaką porą roku będzie się miało do czynienia. Bagaż podręczny w okresie letnim może nieco różnić się od tego, co będzie zabierało się na wyjazd zimą. W okresie dużych upałów nikt na pewno nie zapomni o tym, aby zabrać strój kąpielowy i okulary przeciwsłoneczne. Jednak z takich gadżetów nikt raczej nie będzie korzystał jesienią lub zimą. Wyjątkiem są sytuacje, kiedy nocleg odbywać się może w hotelu z basenem pod dachem. Wtedy nawet kostium kąpielowy zimą będzie jak najbardziej wskazany. Chcąc ustalić, co wziąć ze sobą na wyjazd na południe Włoch lub do innego regionu, na pewno należy wziąć pod uwagę porę roku.

Co zabrać na wycieczkę objazdową autokarem do Włoch? Praktyczne porady

Latem każdy zadba o to, aby mieć przy sobie krem z filtrem UV. W ten sposób nie będzie trzeba obawiać się upalnego słońca. Wygodne buty obowiązują przez cały rok. W ten sposób nawet długie zwiedzane nie będzie straszne. Latem na pewno należy mieć przy sobie sandały. Każdy podróżnik będzie pamiętał o tym, aby mieć przy sobie aparat fotograficzny. Pomoże to uwiecznić kilkudniowy wyjazd na pięknych zdjęciach. 

Wybierając się na wycieczkę objazdową autokarem po Włoszech przede wszystkim nie trzeba się niczym stresować. To właśnie duża ilość stresu może sprawić, że zapomina się o zabraniu wielu podstawowych rzeczy. Do pakowania walizki na wyjazd trzeba podejść na spokojnie. Trzeba wziąć pod uwagę swoje indywidualne potrzeby, dzięki czemu każdy będzie wiedział, jakie rzeczy do zabrania są najważniejsze. Warto spakować się na kilka dni przed. W razie potrzeby, jeżeli czegoś zabraknie, ze spokojem będzie można wszystko zakupić.