Zaznacz stronę

Szykujesz się do wyjazdu? Zastanawiasz się, co zabrać do jedzenia na długą podróż autokarem? Dowiedzmy się, jak przygotować prowiant na drogę i o co zadbać na czas podróży.

Niezależnie od tego, czy będzie to rodzinny wyjazd na wakacje, czy podróż służbowa, warto wiedzieć, co zabrać do jedzenia na długą podróż autokarem. Kanapki, termos i słodkie przekąski to podstawowe zaopatrzenie każdego podróżującego, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby urozmaicić dietę podczas długiego wyjazdu.

Jedzenie w podróży warto rozłożyć w czasie

Podobnie jak w przypadku dalekich podróży samochodem wyjazd autokarowy może trwać kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt godzin. Znając przybliżony czas podróży, można zapakować w plecak prowiant na całą jazdę. Dzięki temu uniknie się głodu podczas wyjazdu, a droga nie będzie męcząca.

Takie rzeczy jak batoniki lub tortille można będzie kupić podczas postoju na stacji benzynowej, ale ich koszt będzie znacznie wyższy niż w standardowym sklepie spożywczym – warto o tym pamiętać, myśląc o tym, co zabrać do jedzenia na długą podróż autokarem.

Przekąski i napoje – co zabrać do jedzenia na długą podróż autokarem?

Nie samymi kanapkami żyje człowiek. Tak jak w długą podróż samochodem, podczas wyjazdu autokarowego warto zabrać w drogę również przekąski i napoje. Miłośnicy kawy i herbaty powinni skorzystać z termosów, dzięki którym ich napoje przez długi czas utrzymają swoją temperaturę.

Do popularnych suchych przekąsek możemy zaliczyć wafle (także te bez kremu i czekolady, a nawet ryżowe), suszone owoce czy kabanosy. Dobrze kupić wszystko przed wyjazdem, ponieważ nigdy nie wiadomo, czy kierowca zechce zatrzymać się w przydrożnym sklepie.

Jak zabezpieczyć przekąski na wyjazd?

Pamiętaj, żeby zabrać ze sobą w drogę jedzenie, które nie zniszczy się w trakcie podróży. Istnieje na to wiele sposobów. Kanapki warto zawinąć w papier śniadaniowy, a świeże przekąski i przygotowane wcześniej sałatki trzymać w plastikowych pojemnikach.

Do pojemnika z pokrywką można wrzucić chociażby pomidorki koktajlowe, żeby dłużej zachowały świeżość i nie zniszczyły się podczas jazdy. Ponieważ przejazd może trwać wiele godzin, zadbaj o to, żeby jedzenie było w miarę możliwości lekkostrawne.

Postaw na zdrowe przekąski na wyjazd

Wafle ryżowe, świeże warzywa czy suszone owoce to świetna alternatywa dla słodyczy. Przygotowane wcześniej własne jedzenie można spakować do bagażu podręcznego i zawsze mieć pod ręką. Także tradycyjne kanapki można przygotować, wykorzystując zdrowe i świeże składniki. Trzeba dobrze przemyśleć, co zabrać do jedzenia na długą podróż autokarem, żeby przez cały czas czuć się dobrze i komfortowo.

Zdrowe jedzenie na podróż wcale nie musi być wymyślne. Wystarczą gotowe kanapki z dobrego pieczywa, świeże warzywa i ciastka owsiane. To świetna alternatywa dla restauracji typu fast food, tak popularnych podczas wyjazdów. Często lekkostrawne przekąski są jednocześnie bardzo zdrowe. Takie jedzenie na wycieczkę to świetny pomysł!

Dlaczego warto wcześniej przygotować jedzenie na podróż?

Nie zawsze będziesz mógł zatrzymać się na posiłek. Nawet zwykłe chrupiące przekąski przydadzą się podczas długiej jazdy autokarem czy pociągiem, ponieważ pozwolą pozbyć się uczucia głodu. Przygotowane wcześniej jedzenie warto sprawdzić i dobrze zabezpieczyć na czas wyjazdu. Możesz zabrać ze sobą do jedzenia nawet obiad, który da się zjeść na zimno, jeśli wcześniej go przygotujesz i odpowiednio zapakujesz. Mając w trasie pożywne jedzenie i zapas wody, można skupić się wyłącznie na pozytywnych aspektach podróży.

Napoje w termosie są proste w obsłudze podczas jazdy. Nikt nie chce pobrudzić ubrań ciężko spieralnym sokiem – ten aspekt także warto mieć na uwadze. Niezależnie od wybranego środka transportu przemyślany prowiant bardzo umili podróż.

Podróżny prowiant musi być pożywny!

W trakcie wielogodzinnego wyjazdu warto postawić na sycące posiłki i smaczne przekąski. Długie siedzenie w autokarze może być niezwykle wyczerpujące, a przecież to dopiero początek wycieczki. Nikt nie zgodzi się na zatrzymywanie w przydrożnych barach, bo znacznie wydłużyłoby to dojazd na miejsce.

Szykując się do wyjazdu, warto odpowiednio wcześnie przygotować jedzenie i postawić na planowanie. W autokarze możesz spędzić długie godziny, dlatego wybierając się w podróż, dobrze zaplanuj, co i kiedy będziesz jadł, żeby nie czuć się głodnym. Nie bój się używać torby termicznej i stawiać na zdrowe jedzenie w podróży.