Zaznacz stronę

Wczasy to fantastyczny czas, kiedy można zresetować się i odpocząć, ale także zobaczyć ciekawe miejsca i zachłysnąć się nietuzinkowymi urokami przyrody. Warto wybrać miejsce, które zapewni nam relaks, a także możliwość zwiedzania. Oferta w wielu biurach podróży stawia na aktywny wypoczynek w wielu europejskich krajach. Bardzo chętnie wybierane są takie kierunki jak: Albania, Grecja, Chorwacja, Bułgaria, Rumunia, Czarnogóra, ale także bardziej odległe kierunki, takie jak: Egipt Tajlandia, Meksyk, Kenia, Maroko, Mauritius, Malediwy. To jedne z najpiękniejszych miejsc odwiedzanych przez turystów.

Egzotyka i last minute

Turyści bardzo często decydują się na zakup wycieczek w miejsca gwarantujące dobrą pogodę. Obleganymi w ostatnim czasie kierunkami są Turcja, Grecja, Meksyk, Rumunia oraz Bułgaria, a także Włochy i Egipt. To miejsca o nietuzinkowej aurze, w których można liczyć na bardzo dobrą pogodę przez większość dni w roku oraz dość wysokie temperatury. Poza tym w każdej z nich można nie tylko odpoczywać, ale postawić na objazdowy charakter wycieczki, dzięki czemu aktywnie spędzać czas I zwiedzać piękne miejsca, a rzeczywiście jest co zwiedzać na przykład w Chorwacji można zachwycać się pięknymi widokami szmaragdowego morza, cieszyć się dużym wyborem hoteli, kempingów, a także apartamentów, gdzie ceny bywają niezwykle konkurencyjne. W Dalmacji można zachłysnąć się widokiem przepięknych plaż, a także romantycznych zatoczek, które wyglądają nieziemsko. Śródziemnomorska przyroda zawsze przykuwa uwaga i pozwala na pełen relaks.

Chorwacja – zwiedzaj i wypoczywaj 

W Chorwacji bardzo chętnie odwiedzane są między innymi Split, gdzie można zachwycić się nadmorską starówką, a także zwiedzić zabytki takie jak katedra świętego ducha oraz pałac Dioklecjana. Ponadto dużym zainteresowaniem cieszy się Makarska oraz urocze miasteczko Omis z niewielką starówką, a także urokliwymi zatoczkami. To miasto, które przyciąga turystów lubiących dobrą zabawę, a także chcących odpocząć w ciepły dzień na plaży. Z kolei Dubrownik to miasto kultury, które jest przepiękne, a także pełne historii. Warto wspomnieć, że zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Dla wszystkich, którzy stawiają na aktywny wypoczynek w przepięknych miejscach polecane są także Włochy oraz Grecja. To zakątki o bogatej kulturze i wspaniałych pozostałościach architektonicznych po starożytnych. Dodatkowo mogące poszczycić się w przepięknymi widokami i pyszną kuchnią. To miejsca, w których można postawić na odpoczynek połączony ze zwiedzaniem.

Egipt – wczasy all inclusive 

Z kolei błogi relaks gwarantuje nam Egipt, w którym temperatury w sezonie są bardzo wysokie, dlatego turyści chętnie ten czas zwiedzają na plaży poddając się odpoczynkowi. Rejon, gdzie można odkryć nowe fantastyczne zakątki zaznajomić się z nietuzinkową przyrodą, a także oddać nurkowaniu w przejrzystej wodzie podziwiając koralowce i zwierzęta żyjące pod wodą. Warto podkreślić, że Egipt to także państwo o magicznych miejscach, zabytkach, które każdy turysta powinien zobaczyć między innymi piramidy w Gizie czy Wielkiego Sfinksa.

Bardzo chętnie odwiedzane są meczet oraz Uniwersytet pal ashal oraz klasztor Świętej Katarzyny. Podobnie jak świątynie w Abu Simbel. Ze względu na historię ogromnym zainteresowaniem cieszą się również piramidy w Saharze oraz Dolina Królów. To miejsca o nietuzinkowej historii, które przetrwały ponad 5000 lat. Można postawić także na wycieczkę, która ma objazdowe charakter.

Niesłabnącą popularnością cieszą się także Malediwy. Jest to kraj w Azji Południowej bardzo chętnie odwiedzany przez turystów, którzy chcą połączyć niezapomniane doświadczenia, wspaniałe widoki oraz relaks. To miejsce, które pozwoli turyście zasmakować w najlepszych hotelach podczas jednego urlopu.

Bardzo chętnie wybierane są wczasy all inclusive gwarantujące pełne wyżywienie kilka razy dziennie, z dostępem do napojów oraz alkoholi. To bardzo wygodna oferta, ponieważ nie trzeba szukać restauracji na mieście, a dzięki temu oszczędzić czas oraz pieniądze. Ponadto dużym atutem jest możliwość skosztowania różnych rodzajów kuchni w jednym miejscu, a warto nadmienić, że oferta All Inclusive w takim przypadku jest niezwykle bogata. Jak można zauważyć liczne biura podróży oferują możliwość wczasów, w których można połączyć zwiedzanie z odpoczynkiem oraz przejazd w komfortowy sposób autokarem, bądź samolotem. Często nawet najbardziej odległe zakątki nie muszą kosztować fortuny. Można postawić na oferty last minute i zasmakować w zwiedzaniu w wielu europejskich krajach oraz bardziej odległych zakątkach.