Zaznacz stronę

Wyjazd zagraniczny często wiąże się z wyborem ruchu lotniczego. Niemniej jednak sytuacje są różne i czasem po prostu trzeba postawić na wyjazd autokarowy. Oczywiście ma to ogromny wpływ na czas spędzony w podróży – ile się jedzie do Chorwacji autokarem?

Nie jest łatwo powiedzieć, ile się jedzie do Chorwacji autokarem i nie jest to związane tylko z tym konkretnym kierunkiem. Po prostu trzeba patrzeć na różne czynniki – wystarczy wziąć pod uwagę choćby miasto, z którego planowany jest wyjazd. Nie bez znaczenia są też postoje w trakcie trasy. Do tego wszystkiego cel podróży – Zagrzeb, Istria, Split czy może Zadar? To tylko przykłady. Dobrze też na to spojrzeć pod kątem przewoźników (dobrym rozwiązaniem powinno być poczytanie komentarzy na temat poszczególnych ofert).

Podróż autokarem do Chorwacji – dlaczego warto?

Dobrze wiedzieć, ile trwa podróż autokarem do Chorwacji, ale zanim do tego przejdziemy, skoncentrujmy się na czymś zupełnie innym. Krótko mówiąc, dlaczego trasę z Polski do Chorwacji warto pokonać autokarem? Przyjmijmy, że chodzi o wczasy, a przy wypoczynku wszystkim powinno zależeć na tym, aby urlop rozpoczął się możliwie jak najwcześniej.

Wypoczynek to kwestia mocno indywidualna, ale nie ma co ukrywać, że Chorwacja od wielu lat cieszy się sporym zainteresowaniem Polaków. Wydaje się też, że ewentualna podróż samolotem nie ma tu większego znaczenia – w końcu dolecieć możemy w różne zakątki świata. W większości przypadków zapewne chodzi o słoneczną pogodę, ciepłe morze, przepiękne zabytki i dobrą kuchnię.

Ile się jedzie do Chorwacji autokarem? To nie ma znaczenia

Warto wiedzieć, ile będzie trwał dojazd autokarem z Warszawy czy innych polskich miast, ale pamiętajmy o tym, że ogromne znaczenie ma komfort podróży. Komfort może kojarzy się z liniami lotniczymi, ale prawda jest taka, że wyjazd z Polski autobusem również może oznaczać szeroko pojętą wygodę. Jeśli znajdzie się odpowiedniego przewoźnika, czas podróży schodzi na dalszy plan czy wręcz przestaje mieć znaczenie.

Mamy też kwestie, w przypadku których przejazd autokarem niczym nie różni się od tego, co ma miejsce w przypadku lotu samolotem. Najprostszy przykład to rezerwacja biletu. Podróż do Chorwacji czy w inny zakątek Europy/świata musi zostać odpowiednio zaplanowana. To elementarz, ale też coś, o czym bez wątpienia wypada przypominać.

Rezygnacja z podróży samolotem i przejazdu autokarem. Własnym autem?

Lot samolotem nie opłaca się ze względu na cenę biletu i dodatkowo nie ma już żadnego biletu autokarowego? W takiej sytuacji warto rozważyć rezygnację z lotu samolotem, jak i podróży autokarem. W końcu jest jeszcze trzecia opcja, czyli pokonanie trasy własnym samochodem.

Podróż własnym samochodem może wydawać się problematyczna, ale jeśli wszystko zostanie właściwie zaplanowane, nie powinno być żadnego kłopotu. Do tego własny samochód może okazać się najtańszym rozwiązaniem. Szczególnie jeśli mowa o wyjeździe rodziny lub paczki przyjaciół. Wystarczy pomyśleć sobie o kosztach paliw i winiet.

Czas trwania podróży autokarem

Jak już wcześniej była mowa, nie można jednoznacznie stwierdzić, ile się jedzie do Chorwacji autokarem. Liczy się wiele zmiennych. Gdyby jednak komuś koniecznie zależało na konkretach, z pomocą przychodzi internet. Wedle wyszukiwarki Google pokonanie odcinka Kraków-Makarska prywatnym samochodem zajmuje około 12 godzin i 45 minut. Niech to będzie taki punkt odniesienia. Nie można w końcu zapomnieć o prędkości, nieprzewidzianych sytuacjach czy postojach.

Czas podróży przeraża? Można na sytuację spojrzeć dwojako, ponieważ przejazdy do Chorwacji autokarem to szansa, aby w komfortowych warunkach podziwiać przepiękne widoki. Widoki, które mogą okazać się wręcz nie do opisania. Nie sposób też nie wspomnieć o cenach biletów – te są różne, ale nie ulega wątpliwości, że przejazd autokarem do Chorwacji jest tańszy niż lot samolotem.

Nie tylko czas przejazdu ma znaczenie

Dobrze mieć pojęcie o tym, ile się jedzie do Chorwacji autokarem, ale warto wszystko oceniać w szerszej perspektywie. Nie tylko czas przejazdu ma znaczenie – znaczenie ma też (czy też może mieć) portfel. Ponadto komfort podróży – linie lotnicze dbają o pasażerów, ale to samo można powiedzieć o firmach, które oferują wczasy autokarem. Do tego autokar to szansa na podziwianie pięknych widoków. Widoków, które w przypadku lotu samolotem zwyczajnie by umknęły.

Istotne jest też to, że wyjazd do Chorwacji może oznaczać lot samolotem, podróż autokarem bądź jazdę swoim własnym autem. Każde rozwiązanie ma zalety, ale i wady. Poza tym podróż jest ważna, ale to dopiero początek – jeśli wyjazd ma związek z urlopem, to najważniejsze jest to, aby wypocząć. Na tym należy się koncentrować.