Zaznacz stronę

Samolot pozwala szybko przemierzyć odległość z Polski nawet na odległą Riwierę Olimpijską. Warto jednak wiedzieć, ile się jedzie autokarem do Grecji, jeżeli ktoś woli wybrać taką formę podróży.

Saloniki, Ateny, Chalkida, Macedonia Środkowa, Acharnes, Wollos – to miasta, które leżą na terenie Grecji i słyną ze swojej wielkości. Wiele z nich odwiedzanych jest przez turystów chcących poczuć ten charakterystyczny grecki klimat. Duża ilość turystów decyduje się ta tzw. objazdówki. W ten sposób za jednym razem można obejrzeć wiele imponujących miejsc. Ile się jedzie autokarem do Grecji z Polski?

Podróż autokarem do Grecji

Ogólnie można powiedzieć, że podróż może trwać nawet trzydzieści godzin. Doba nie wystarczy na to, aby dojechać chociażby do granic tego kraju. Nie da się dokładnie odpowiedzieć na pytanie, ile trwa podróż autokarem, bowiem po części uzależnione jest to od tego, gdzie będzie start podróży oraz jej koniec. Najkrócej w podróży z Polski do Grecji mogą spędzić te osoby, które podróżują m.in. z Wrocławia do Salonik. Na taki przejazd autokarem z Polski do górnej części Grecji przeznaczyć trzeba będzie ok. 26-28 godzin. Jednak Riwiera Olimpijska znajduje się zdecydowanie dalej, na samym dole, więc trzeba będzie do tego doliczyć kolejne godziny. Podróż do Grecji autokarem to także liczne przerwy, które potrzebne są dla „rozprostowania nóg”. Ile trwa postój? Odpowiedź na to pytanie uzależniona jest od samego przewoźnika, ale także turystów. 

Ile się jedzie autokarem do Grecji? Nie tylko samolot warto wybrać

Podróż autokarem z Polski do Grecji może trwać nawet kilka dni. Dlaczego? Ponieważ może to być autokarowa wycieczka objazdowa, która pomoże także zobaczyć zabytki znajdujące się po drodze. Wyjazd do Grecji z Polski to przejazd m.in. przez Węgry i Serbię. Tam także do zobaczenia są piękne miejsca, którym można poświęcić nieco więcej uwagi. Biuro podróży organizujące taki wyjazd może zaprosić do zwiedzania Budapeszt, Balaton, Visegrád, Bakony, Puszta w Hortobagy (Węgry) i Park Narodowy Tara, rzeka Vrelo, Dom na rzece Drina, DrvengradBelgrad (Serbia). To tylko kilka ciekawych miejsc, które mogą obejmować szlak turystyczny wiodący do Grecji. Po drodze jest co zwiedzać. W takim przypadku organizator na pewno po drodze zorganizuje nocleg, który umożliwi odpoczynek po intensywnym zwiedzaniu.

Grecja autokarem

Z Katowic do Paralii, która znajduje się w Macedonii Środkowej, podróżuje się na ogół  27 godzin. 32 godziny – tyle czasu na ogół potrzeba, aby przebyć trasę z Rzeszowa do Katerini. Ateny i Warszawa to podróż, która trwa z reguły 34 godziny. To tylko kilka przykładów z wielu. Bowiem wszystko uzależniona jest od tego, gdzie znajduje się miejsce wsiadania do autokaru. Jadąc na miejsce przeznaczenia, po drodze można zobaczyć niesamowite Meteory, które zachwycają swoją cudownością. Nie brakuje innych miejsc w Grecji, które przyciągają uwagę. W ten sposób dojazd autokarem może się nieco wydłużyć. Można być jednak pewnym, że lot z Polski do Grecji nie będzie w stanie dostarczyć tylu niesamowitych wrażeń. Turyści nie będą mieli okazji do tego, aby zobaczyć te piękne miejsca, które są w stanie zaoferować także Czechy i Bułgaria znajdująca się po drodze.

Ile się jedzie autokarem do Grecji? Niesamowite wakacje w zasięgu ręki

Tak długa podróż, która może trwać 28 godzin, wydawać się może męcząca. Tak jednak nie będzie, jeżeli po drodze ujrzy się te niesamowite miejsca. Warto zapytać organizatora czy po drodze będzie można zatrzymać się w greckiej tawernie, aby móc posmakować lokalną kuchnię.  Wielu w drodze ogląda Delfy, ale także Epir i inne miejsca. Podróż trwa długo, ale da się przeżyć to bez trudu. Nie brakuje osób, które zamiast autokaru, do Grecji wybierają się własnym samochodem. Trasa bezpośrednio z Polski wcale nie jest tak trudna, a można sporo zaoszczędzić. Jeżeli ktoś posiada prawo jazdy oraz sprawny samochód, może śmiało wyruszyć w taką niezwykłą podróż, która pozwoli na wspaniałe wspomnienia oraz piękną opaleniznę.

Do wybranych miejscowości w Grecji oferowanych jest wiele wycieczek all inclusive z różnych biur podróży. Ich cena jest wysoka nie tylko ze względu na „full wypas”, ale także konieczność opłacenia podróży samolotem. Najczęściej celem podróży staje się Kreta lub Korfu. To sprawia, że takie wakacje znajdują się poza zasięgiem wielu osób. Można za to zdecydować się na podróż autokarem/ własnym samochodem. Są one tańsze, a dają turystom tyle samo przyjemności.