Zaznacz stronę

Czarnogóra jest doskonałym miejscem na wakacje, oferującym piękne plaże, górzyste krajobrazy i zabytkowe miasta. Jeśli zastanawiasz się, jak dostać się do tego kraju i ile czasu zajmie Ci podróż autokarem, sprawdź poniższy artykuł.

Podróż autokarem to jedna z najpopularniejszych form transportu do Czarnogóry. Jest to również doskonała opcja dla tych, którzy chcą oszczędzić na kosztach podróży i cieszyć się widokami po drodze. Ale ile godzin trwa taka podróż?

Czarnogóra autokarem ile godzin trwa podróż?

Wszystko zależy od miejsca z którego wyruszysz. Jeśli planujesz podróżować z Polski, najczęściej trasa wiedzie przez Słowację, Węgry, Serbię i w końcu dociera do Czarnogóry. Przeciętna podróż autokarem z Polski do Czarnogóry zajmuje około 25, do 30 godzin, w zależności od wielu czynników, takich jak warunki drogowe i ilość przystanków.

Warto jednak pamiętać, że przejazd autokarem do Czarnogóry nie musi być nużąca ani męcząca. Dzięki nowoczesnym i wygodnym pojazdom, które są wyposażone w klimatyzację, telewizory oraz komfortowe siedzenia, możesz cieszyć się podróżą i podziwiać widoki za oknem. Ponadto, wiele firm oferuje również przerwy na posiłki i toalety, dzięki czemu podróż staje się jeszcze bardziej komfortowa.

Wczasy w Czarnogórze – wyjątkowy kraj w południowej części Europy

Choć Czarnogóra jest stosunkowo młodym krajem, z roku na rok jej popularność jako kierunku wakacyjnego rośnie. Nic dziwnego, niewielka pod względem powierzchni Czarnogóra pełna jest niesamowitych miejsc, które warto zobaczyć. Od imponującej Zatoki Kotorskiej, która przypomina norweski fiord, przez lasy sosnowe, parki narodowe i wysokie szczyty Gór Dynarskich, po rzymskie wille, prawosławne klasztory, meczety, starożytne fortyfikacje obronne i tętniące życiem kurorty (np. Budva). Kraj ten jest idealnym kierunkiem zarówno dla tych, którzy cenią sobie aktywny wypoczynek (wspinaczka, rafting, wędrówki górskie), jak i dla tych, którzy marzą o relaksujących wakacjach na plaży. Większość Czarnogóry można zwiedzić w jeden dzień lub spędzić kilka tygodni na jej zwiedzaniu.

Co warto zobaczyć w Czarnogórze?

Oto kilka miejsc wartych zobaczenia:

  • Zatoka Kotorska: Uważana za jedno z najpiękniejszych miejsc na Adriatyku. Jest to  obszar otoczony wysokimi górami, gdzie warto odwiedzić miasta takie jak: Kotor, Perast i Herceg Novi, z ich urokliwymi zabytkami i pięknymi krajobrazami,
  • Park Narodowy Durmitor: To jedno z najbardziej malowniczych miejsc w Czarnogórze. Oferuje ono imponujące góry, głębokie kaniony, jeziora i liczne szlaki turystyczne,
  • Plaża Zlatni Rat w Petrovacu: Jedna z najbardziej znanych plaż w Czarnogórze, złożona z białego piasku i otoczona sosnowym lasem,
  • Cetinje: Historyczne miasto, które było stolicą Czarnogóry do początku XX wieku. Zachowało się tam wiele zabytków, w tym Pałac Królewski i Katedra św. Trójcy,
  • Jezioro Skadarskie: Największe jezioro w regionie, częściowo leżące w Czarnogórze, a częściowo w Albanii. Oferuje unikalną florę i faunę oraz malownicze krajobrazy,
  • Kanion Tara: Drugi co do głębokości kanion na świecie (po kanionie Kolorado). Oferuje niezwykłe widoki, a most Durdevicia nad kanionem to wyjątkowo fotogeniczne miejsce.

Wiele ciekawych miejsc po drodze

Jadąc do Czarnogóry autokarem, nie tylko oszczędzasz pieniądze na kosztach transportu, ale również możesz zwiedzić wiele interesujących miejsc po drodze. W trakcie podróży przez takie kraje jak: Czechy, Chorwacja czy Bośnia i Hercegowina będziesz miał okazję zobaczyć wiele pięknych miast, jak np. Bratysława, Budapeszt, Dubrownik i wiele więcej, w zależności od tego jaką trasę wybierze przewoźnik.

Czy w Czarnogórze jest bezpiecznie?

Czarnogóra na obecną chwilę jest niezwykle bezpiecznym krajem, gdzie życie toczy się bardzo spokojnie. Jednak jak w każdym miejscu na świecie należy zachować podstawowe środki ostrożności i unikać ostentacyjnego noszenia kosztowności, a dokumenty najlepiej przechowywać w bezpiecznym miejscu. W internecie można natknąć się na informacje o tym, że w niektórych lokalizacjach może być brudno, a na ulicach może leżeć wiele śmieci. Na próżno jednak szukać takich miejsc i generalnie Czarnogóra jest czystym krajem, gdzie w ostatnich latach kładzie się spory nacisk na ekologię. 

Podsumowując, podróż autokarem do Czarnogóry może być fascynującym i wygodnym doświadczeniem. Oczywiście, czas podróży może się różnić w zależności od wielu czynników, ale dzięki wygodnym warunkom podróży oraz pięknym widokom po drodze, zapewne nie będziesz się nudził. Jeśli szukasz ekonomicznego sposobu na dotarcie do Czarnogóry, jednocześnie ciesząc się podróżą, autokar powinien być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.