Zaznacz stronę

Podróż autokarem do różnych miejsc może sprawiać ogromną przyjemność turystom. Co zabrać na wycieczkę objazdową autokarem, aby w trakcie podróży niczego nie zabrakło?

Wycieczki autokarowe po różnych krajach cieszą się dużą popularnością. Nie każdy może bowiem pozwolić sobie na kosztowną podróż samolotem. W trakcie takiego wyjazdu, będzie można zobaczyć niesamowite miejsca. Warto jednak zadać sobie pytanie na temat tego, co zabrać na wycieczkę objazdową autokarem.

Co zabrać na wycieczką objazdową autokarem? Czy należy mieć plecak?

Każdy turysta powinien sporządzić sobie niezbędną listę rzeczy, która powinna mu towarzyszyć w trakcie takiego wyjazdu. Przynajmniej łatwiej będzie można odhaczyć te rzeczy, które się ma oraz te, jakie należy nabyć lub po prostu dopakować.

W samym autokarze, nad siedzeniem, powinien znajdować się plecak. Może to być torba podręczna, ale lepiej spakować plecak, który okazuje bardziej poręczny. W szczególności, jeżeli będzie się dużo chodziło. Plecak (posiadający regulowane szelki, które można dopasować do indywidualnych potrzeb) powinien być miejscem, gdzie należy portfel oraz niezbędne dokumenty podróży. Jakie? Wszystko uzależnione jest od tego, z jakim krajem ma się do czynienia. Może się bowiem okazać, że sam dowód osobisty nie wystarczy. Albania, Kosowo lub Czarnogóra to kraje, gdzie często odbywają się wycieczki. W związku z tym, że nie leżą one na terenie UE, koniecznością jest paszport.

Jak spakować się na wycieczkę objazdową?

Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od tego, jaki dokładnie będzie cel podróży. Warto zabrać ze sobą mapy i przewodniki, które dostępne są w formie tradycyjnej. To na wypadek utraty zasięgu w urządzeniach mobilnych. Zresztą, niekiedy nie ma możliwości korzystania z transmisji danych z obawy przed wysokimi rachunkami. Tradycyjna forma przewodników sprawi, że na bieżąco będzie można być ze wszystkimi informacjami.

Warto zabrać na wycieczkę objazdową kilka podstawowych leków przeciwbólowych, które dedykowane są nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci – jeżeli i one będą brały udział w wyjeździe. Nie można także zapomnieć, aby mieć pod ręką niezbędne leki, które stosuje się w przypadku chorób przewlekłych. Dostępność takich specyfików w obcych krajach może być mocno utrudniona.

Walizka – jak spakować na wycieczkę objazdową bagaż?

Ważny jest nie tylko bagaż podręczny, ale także walizka, gdzie musi znaleźć się miejsce dla garderoby. Z reguły wycieczki objazdowe są bardzo intensywne i przewidują dużo chodzenia/jeżdżenia. Co jednak nie oznacza, że nie należy mieć przy sobie ubrań na zmianę. Ich rodzaj uzależniony jest od pory roku, jak również zwiedzanych krajów.

Jeżeli wycieczka odbywać się będzie w porze letniej, to na pewno przyda się cienka odzież, która będzie w stanie zapewnić wygodę i komfort podróży. Owszem, przydać się może bluza z długim rękawem, która będzie stanowić zabezpieczenie na wypadek wystąpienia niespodziewanej pogody. Pakując, można pamiętać o stroju kąpielowym. W gorących krajach (np. Hiszpania, Włochy, Grecja) biuro podróży przewidzi czas na odpoczynek na plaży i wodne kąpiele. 

Co zabrać na wycieczkę objazdową? Czego nie można zapomnieć?

Wśród najpotrzebniejszych rzeczy, które powinny znaleźć swoje miejsce w walizce lub w plecaku, wymienić można także:

  • okulary przeciwsłoneczne – w trosce o swój wzrok;
  • aparat fotograficzny – tak, aby mieć pewność, że najważniejsze chwile będzie zawsze można uwiecznić;
  • klapki – wygodne obuwie to podstawa, ale klapki zawsze pomagają nogom odpoczywać po długim chodzeniu;
  • krem z filtrem UV – aby nie ulec poparzeniu słonecznemu w trakcie wycieczki autokarem po ciepłych zakątkach Europy;
  • mokre chusteczki – to dzięki nim będzie można zadbać o swoją higienę w trakcie wyjazdu;
  • e-czytnik – aby nie narzekać na brak rozrywki w trakcie długich godzin jazdy;
  • odtwarzacz muzyki i słuchawki – na szczęście, z takim udogodnień można korzystać przy pomocy smartfona;
  • powerbank – daje możliwość naładowania smartfona lub innych urządzeń bez konieczności podłączenia do prądu.

Szykując się na wycieczkę objazdową warto pamiętać o tym, aby zabrać krzyżówkę. Wiele starszych osób wybiera tą formę rozrywki. Zapoznaj się z planem podróży, bo dzięki temu będziesz wiedzieć, co jeszcze powinieneś mieć. Wybierając się na wycieczkę objazdową nie zapominaj o tym, aby przygotować pozytywne nastawienie. W końcu czeka na Ciebie fantastyczna podróż, która pomoże zapewnić niesamowite chwile. W trakcie wyjazdu na pewno zobaczysz wiele niesamowitych miejsc.