Zaznacz stronę

Chorwacja jest to piękny kraj znajdujący się na pograniczu Europy Południowej z Europą Środkową nad morzem Adriatyckim. To państwo niezwykle urokliwe graniczące od południa z Bośnią i Hercegowiną, a od wschodu z Serbią oraz jednocześnie Węgrami. Od południowego zachodu posiada bezpośredni dostęp do Morza Adriatyckiego. Chorwacja jest niezwykle chętnie odwiedzanym państwem przez turystów, bez względu na porę roku. Ponadto niezwykle ciekawym rozwiązaniem jest zwiedzanie Chorwacji autokarem, który zapewnia poznanie najciekawszych miejsc, a jednocześnie daje ogromny komfort podróżowania.

Dlaczego warto zwiedzić Chorwację autokarem? Wczasy autokarem do Chorwacji 

Chorwacja autokarem to sposób na nietuzinkowe wakacje. Poza tym warto mieć na uwadze, że to najtańszy sposób wybrania się na wyjazd. Podróżowanie autokarem to również sposób na niezwykłą przygodę oraz odpoczynek. Dużym atutem jest bezproblemowość podczas jazdy, nie trzeba się martwić o odnalezienie miejsc parkingowych czy dotarcie do celu lub wypoczęcie podczas jazdy za kółkiem. Te wszystkie elementy są bez znaczenia kiedy podróżuje się z kierowcą. Chorwacja autokarem to bardzo dobry sposób na wczasy. Poza tym warto mieć na uwadze, że Chorwacja jest idealnym miejscem do spędzenia wypoczynku. Abstrahując od rodzaju środka lokomocji to na pewno zostanie w pamięci każdej osoby, a to ze względu na nietuzinkowe widoki, wyjątkowe zabytki, niekończące się piaszczyste plaże, a w dodatku ciepłe i przejrzyste morze. To miejsce, które po odwiedzeniu zostaje w sercu każdego turysty i chce powrócić do niego po raz kolejny.

Warto mieć na uwadze, że podróżując autokarem można w dzień nacieszyć się fantastycznymi widokami, spróbować tradycyjnej kuchni, a jednocześnie móc skosztować lokalnych trunków, a nocą wyszaleć się do białego rana czy w rytmie chorwackiej muzyki i znów kolejnego dnia móc cieszyć się fantastycznymi widokami. Podróżując autokarem z wykwalifikowanym kierowcą może zrelaksować się i połączyć wypoczynek z poznaniem cudownego miejsca.

Chorwacja to kraj sprzyjający odpoczynkowi. Wyspy, zatoki, a także dostęp do morza sprawia, że staje się wymarzonym miejscem dla wszystkich złaknionych słońca oraz chcących zachłysnąć się wspaniałymi widokami.

Chorwacja jest także miejscem uwielbianym przez osoby, które uprawiają sporty wodne.

Jakie miejsca odwiedzić w Chorwacji? Wakacje autokarem w Chorwacji 

Chorwacja jest pięknym zakątkiem, w którym można odpocząć, wyszaleć się, a jednocześnie zwiedzić najważniejsze rejony zachwycając się szmaragdowym kolorem morza, niewielkimi wysepkami otoczonymi turkusowymi wodami, które wyglądają obłędnie. Doskonałym uzupełnieniem tego widoku są przepiękne plaże otulone dookoła zabytkowymi budowlami. Bardzo chętnie wybieranym rejonem przez turystów jest Makarska położona wśród pięknych gór, z pewnością to idealne miejsce dla turystów, którzy chcą rozerwać się w nocy, a jednocześnie odpocząć w dzień. Na uwagę zasługują rejony Riviery makarskieji  takie miejscowości jak Baska Woda, Podgora, Gradac oraz Brela. Oczywiście bardzo chętnie odwiedzanym miastem słynącym z historycznych budowli będącym stolicą kultury jest Dubrownik, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest to przepiękna lokalizacja, która posiada zróżnicowane plaże, spokojnie zatoczki mieniące się pełną paletą barw.

Chorwacja tanie wczasy 

Kolejnym rejonem jest Półwysep Istria słynący z obłędnego koloru morza oraz nietuzinkowych wysepek zapierających dech w piersiach. W tym rejonie godnymi uwagi są amfiteatr w Puli, Łuk triumfalny oraz rzymskie budowle. Jest to miejsce niezwykle atrakcyjne dla całych rodzin.

Jak można zauważyć Półwysep Istria jest niezwykle chętnie odwiedzany wśród chorwackich obiektów turystycznych ze względu na bardzo dobrze przystosowaną bazę hotelową oraz mnóstwo atrakcji, które znajdują się w tym rejonie. Jednymi z najchętniej odwiedzanych miejscowości są Novigrad Porec, a także Pazin i Rownij.

Chorwacja to przede wszystkim piękne wyspy otoczone czystą wodą i bujną roślinnością w połączeniu z renesansowymi zabytkami zapewniają niesamowite wrażenia. Na uwagę zasługuje wyspa Brac, która jest bardzo urokliwa. Można się na niej beztrosko kąpać, a jednocześnie zadbać o spokojny wypoczynek. Kolejną jest wyspa Hvar uwielbiana przez całe rodziny, a to ze względu na swoje malownicze zakątki, bajeczne promenady oraz trasy rowerowe i mnóstwo ciekawych zabytków. To miejsce, w którym nie da się nudzić. Z kolei wyspa Krk słynie z nietuzinkowych widoków. Bardzo chętnie turyści korzystają w tym miejscu z wycieczek statkiem oraz nurkowania czy plażowania. Na każdą z tych wysp można dostać się promem spokojnie można podróżować także autokarem. 

Jeżeli chodzi o najchętniej odwiedzane zakątki to są m.in. : Vrsar, Crikvenica, Trogir, Rabac, Seget, Kornati, Split, Drvenik czy Kvarner.